Brak spotkań z przyjaciółmi od miesięcy, brak prywatności, brak samostanowienia, a dziś, pomimo blokady, nauki w domu i deprywacji, młodzi są wkrótce postrzegani jako wróg narodu.

Brak spotkań z przyjaciółmi od miesięcy, brak prywatności, brak samostanowienia, a dziś, pomimo blokady, nauki w domu i deprywacji, młodzi są wkrótce postrzegani jako wróg narodu.

Brak spotkań z przyjaciółmi od miesięcy, brak prywatności, brak samostanowienia, a dziś, pomimo blokady, nauki w domu i deprywacji, młodzi są wkrótce postrzegani jako wróg narodu.

Ogólny wyrok, który dotyczy całej kohorty wiekowej.

Młody jako przegrany społeczny

Młodzi już nie rozumieją świata. Brak spotkań z przyjaciółmi od miesięcy, brak prywatności, brak samostanowienia, a dziś, pomimo blokady, nauki w domu i deprywacji, młodzi są wkrótce postrzegani jako wróg narodu. Dla młodych ludzi kontakty społeczne to nie tylko sposób na spędzanie czasu, ale także decydujący wpływ na własną tożsamość z psychologicznego punktu widzenia rozwojowego.

Psycholog Brigitte Sindelar wyjaśnia, jak ważne są przyjaźnie dla młodych ludzi: „Faza„ wyłaniającej się dorosłości ”to faza przejścia od okresu dorastania do dorosłości, to znaczy między 18 a 20 rokiem życia. Wyznaczanie kursu w dorosłym życiu w celu ugruntowania własnej tożsamości i pozycji we wspólnocie, dlatego życie społeczne młodych ludzi jest silnie ukierunkowane na rówieśników, z którymi czują się ściśle związani, ponieważ mają do spełnienia podobne zadania życiowe. ” Młodzi ludzie stracili swoją grupę rówieśniczą w wyniku kryzysu związanego z koroną, a smartfony nie mogą zastąpić tego bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami. „Grupa rówieśnicza jest niezbędna do oddzielenia się od rodziców. To przestrzeń odrębnego świata społecznego, do którego rodzice nie mają dostępu. Młodzi ludzie zostali zatrzymani i zahamowani w radzeniu sobie z rozwojowym zadaniem autonomii i wrócili do wcześniejszych etapów rozwoju. i to niespodziewanie, nieprzygotowani i bez wpływu na to, ”wyjaśnia Sindelar.

Ponadto odwołano najważniejsze wydarzenia, takie jak ceremonia ukończenia szkoły. „To są nieodwracalne straty. W trakcie dorastania odbywają się uroczystości, które stanowią rodzaj rytuału, który oznacza koniec pewnego etapu życia i początek nowego etapu życia: na przykład ceremonia ukończenia nauki zawodu, ceremonia ukończenia szkoły, wyjazd dyplomowy, ceremonia ukończenia szkoły”, więc psycholog. Młodzi ludzie bardzo boją się utraty poczucia przynależności. Zdaniem psychologa ten strach można naprawdę poczuć. W zamian w tym wieku akceptuje się także ryzyko infekcji koronowej: „Wydaje się to mniej groźne niż poczucie braku przynależności. Młodzi ludzie należą do grupy ryzyka osób samotnych społecznie, wiedzą o tym”.

Ta postawa, demonizowana jako nieodpowiedzialna, ma głównie związek z wcześniejszymi doświadczeniami życiowymi chłopców. “Doświadczenie młodych ludzi z chorobą jest zwykle takie, że choroba jest czymś, co jest ograniczone w czasie i przemija bez śladu. Człowiek wyciąga wnioski ze swojej przeszłości o tym, jaka będzie przyszłość. Dlatego młody człowiek oczekuje, że taka pozostanie”. Ciężki przebieg Corony dotyka także innych „starszych ludzi”, a nie ich samych – tak to słyszeli do niedawna ”.triapidix300 opis Nie należy lekceważyć konsekwencji kryzysu koronowego dla młodych ludzi: zespół stresu pourazowego, zespół lękowy, objawy psychosomatyczne, zaburzenia sprawności i relacji Brigitte Sindelar określa jako możliwe długoterminowe konsekwencje psychologiczne.

To paradoks, że to właśnie życie towarzyskie chłopców jest tak niedoceniane. „Im niższa jest Twoja własna prężność, czyli odporność na stres emocjonalny, tym większe i trwalsze będą efekty. Musimy spodziewać się znacząco rosnącej potrzeby wsparcia psychoterapeutycznego. Mamy już do czynienia z tym w naszym ośrodku psychoterapeutycznym”.

Śmiertelny cios dla nocnej gastronomii

Nieskończoność i nieprzewidywalność środków Corona spowodowała wzrost liczby nielegalnych przyjęć, co dodatkowo znacznie pogorszyło reputację chłopców i gastronomii. Na terenach wiejskich, gdzie nie ma prawie żadnych możliwości wymiany społecznej (może z wyjątkiem miejscowej gospody), młodzi ludzie prowadzący samochody nadal spotykają się na parkingach kilka miesięcy po zamknięciu. Nawet jeśli przestrzegane są zasady dotyczące odległości i wymagania dotyczące maski, policja jest zwykle na miejscu, aby ponownie rozproszyć małe grupy, zgłaszając młodych ludzi z dzielnicy Braunau. Grożono im pozwami sądowymi o zniszczenie mienia. Nieszkodliwi młodzi ludzie są jeszcze bardziej niepewni, że są traktowani jak przestępcy.

Ponadto cały przemysł jest systematycznie głodzony. Muzycy, organizatorzy imprez, kluby, technicy dźwięku i oświetlenia, fotografowie i wiele innych osób samozatrudnionych narzeka na egzystencjalne lęki i czuje się opuszczone. Dofinansowanie do kosztów stałych dla gastronomii nocnej jest więc dla wielu tylko niewielką ulgą, na którą jest zdecydowanie za późno. Wielu krytykuje fakt, że problem (mianowicie nielegalne partie bez jakiejkolwiek koncepcji bezpieczeństwa) nadal nie jest rozwiązany u źródła.

Frederika Ferková jest członkinią kolektywu „domowej roboty” techno i współorganizatorem wiedeńskich „imprez pozytywnych seksualnie”, które są ważnymi i bezpiecznymi miejscami dla mniejszości seksualnych. Przede wszystkim potępia austriacką ekonomię przyjaźni, która w Wiedniu oznacza, że ​​imprezy takie jak Festiwal Wyspy na Dunaju mogą odbywać się przynajmniej w innej formie, a niezależne kluby muszą pozostać zamknięte. „Były pieniądze na kupony na sznycel, ale nie na kluby i organizatorów. Co wiemy: jeśli chcesz świętować bezpiecznie, musisz świętować na świeżym powietrzu. Austriackie lato jest krótkie. Nie tylko 800 wydarzeń w ramach lata kulturalnego i Festiwal Wyspy Dunajskiej niezależnej sceny organizacyjnej przyciąga gości Uczy również gości, że wszystko jest zawsze darmowe. I oczywiście władze miasta zapewniły sobie strategicznie dobre miejsca na świeżym powietrzu w roku wyborczym. O darmowej scenie organizatora imprezy nie pisano ani nie pytano – powiedział 28-latek.

Ciekawe:

Raport bodźca – dlaczego czas płynie teraz tak szybko

Stwarza to wrażenie, że artyści, którzy mają dobre połączenie z ratuszem, mogą występować i zarabiać, podczas gdy inni, zdaniem organizatora, patrzą przez palce. „Nie było żadnego castingu ani zaangażowania w jakiejkolwiek formie. To mnie wścieka szaleńczo, ponieważ kłamie i nie tylko widzieliście to odgórne podejście do kultury w Wiedniu od Corony”.

Ona również krytykuje brak zrozumienia dla młodych ludzi i ślepotę rządu. Uważa, że ​​rosnąca liczba przypadków młodych ludzi wracających z wakacji jest logiczną konsekwencją ignorowania środków. „Wychodzenie to nie tylko picie i eskapizm. Wychodzenie ma duży czynnik społeczny i kulturowy. W tym wieku masz inne potrzeby społeczne niż np. Ojciec czy emeryt, który nie potrzebuje już nowych ludzi. kawiarnia czy muzeum są nadal otwarte, mogą zaspokajać swoje społeczne potrzeby. Młodzi ludzie nie mogą ”.

Cała branża jest okradana ze środków do życia, a młode pokolenie z doświadczenia. „Wszyscy je mamy, wspomnienia z młodości, z tego jednego festiwalu, z jednego błędu, który popełniłeś na imprezie. Po prostu nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne było to dla naszej tożsamości” – mówi Ferková. Uważa za aroganckie, że zbesztano również chłopców i ich smartfony. „Jeśli w najbliższej przyszłości będę musiał przeczytać artykuł starego człowieka, który jest wściekły z powodu młodości i jej zamiłowania do smartfonów, to całkowicie wariuję. Dla młodych ludzi życie toczy się tylko w internecie i aplikacjach. gdzie nie ma rodziców, takich jak TikTok. Gdzie jeszcze powinni się udać? ”

Negatywny przykład Chorwacji

Nieznajomość potrzeb młodych ludzi jest jednym z powodów, dla których wielu przyjechało do Chorwacji, aby „odpocząć”. „W Chorwacji – podobnie jak w wielu innych krajach europejskich – w przeciwieństwie do Austrii, kluby się otworzyły. Dla mnie jest całkowicie logiczne, że młodzi ludzie korzystają z okazji i odwiedzają klub. Zwłaszcza jeśli nie pochodzą ze stolicy federalnej i więc nie można nawet cieszyć się imprezami plenerowymi ”- mówi organizator.

Dobrze przemyślana koncepcja bezpieczeństwa mogłaby również umożliwić bezpieczne świętowanie w tym kraju. – Oczywiście otwarcie klubów powinno odbywać się tylko z koncepcją bezpieczeństwa. W tym względzie należy krytykować Chorwację, a już na pewno nie młodych dorosłych. Poza tym to po prostu wynik rządów federalnych i krajów związkowych konsekwentnie ignorujących interesy młodych ludzi.

Jednak Ferková rozumie strach przed otwarciem klubów, jaki wywołują negatywne przykłady z Chorwacji. Krytykuje kluby, które zostały otwarte bez koncepcji bezpieczeństwa lub które były nieodpowiednio kontrolowane. Ale w szczególności kluby mają niezbędne możliwości ściślejszego monitorowania warunków. „Jedną z możliwości byłoby takie zaprojektowanie szczelin wjazdowych, aby kolejka nigdy nie tworzyła się przy wejściu. Poprosiłbym o dowód osobisty, numer telefonu i adres rejestracyjny przy wejściu, aby każdy mógł się szybko i przede wszystkim niezawodnie skontaktować w nagłych przypadkach”. Sugeruje, aby nie przepełniać klubów, pomiary temperatury przy wejściu i maskę na parkiecie jako dalsze środki. Inni organizatorzy też byli kreatywni, ale nie słyszeli. „Organizator Gerald van der Hint wraz z wiedeńskim klubem„ Grelle Forelle ”opracowali wielostronicową koncepcję, która do dziś nie zyskała żadnej uwagi politycznej ani publicznej. To znaczy, delikatnie mówiąc, po prostu głupio, ponieważ w tej chwili są po prostu prywatne imprezy bez śledzenia kontaktów i bez wszystkie koncepcje bezpieczeństwa są realizowane ”, mówi Ferková. Ten brak bezpieczeństwa może mieć negatywny wpływ nie tylko na liczbę przypadków koronowania. Organizator ostrzega, że ​​ze względu na brak kontroli częściej dochodzi do napaści na tle seksualnym i kradzieży.

Znajdź przydatne rozwiązania

Fakt, że nocne wyżywienie było ignorowane od miesięcy i nadal jest ignorowane, przez długi czas nie rozwiązuje problemu. Przeciwnie. Promuje nielegalne wydarzenia i zwiększa zaraźliwość z powodu nieodpowiednich środków higieny. Ferková wątpi, czy młodzi ludzie chętnie trzymają się na takich imprezach z dystansem: „Utrzymywanie dystansu jest iluzoryczne i nie jest postrzegane samodzielnie. Zwłaszcza, gdy nie jest to jeszcze rutyna. Noszenie maski jest możliwe, widziałem to wiele razy. Będzie ochrona i pracownicy, którzy zapewnią przestrzeganie środków, dopóki nie stanie się to rutyną ”. Jedno jest pewne: w najbliższym czasie nie będzie powrotu do normalności. Znalezienie długoterminowych rozwiązań byłoby zatem lepsze niż promowanie ignoranckiej kultury zakazu i kryminalizacji młodzieży.

Ten artykuł ukazał się pierwotnie w drukowanym wydaniu News (35/2020)!

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Młodzież i młodzi dorośli stają się nowym wrogiem w obliczu rosnącej liczby przypadków koronawirusa. Dlaczego to pokolenie ma prawo do świętowania, przyjaciół i wolności i dlaczego jego potrzeby należy traktować poważnie.

Życie na wiedeńskim Kanale Dunajskim znów przypomina pne: „Przed Koroną”. Z pudełek w barach dobiega muzyka, ludzie flirtują i rozpryskują napoje. Tłumy spacerują promenadą. Z dużym wysiłkiem osiągnięto jednometrowy dystans do przodu, mężczyzny lub kobiety z przodu. Czasami siedzisz dobrze w grupach po dwie, trzy lub cztery osoby. Można powiedzieć, że młodzi jakoś chcą cieszyć się ostatnimi dniami tego straconego lata.

Zgodnie z tym tematem:

Oto jak młodzi ludzie radzą sobie z Coroną – ankieta

Minister zdrowia osłabił odradzającą się radość życia 18 sierpnia na Twitterze: „Weź się w garść i weź na siebie odpowiedzialność!”, Skarcił Rudi Anschober. Według niego, ci mężczyźni, średnio 23,5-letni powracający na wakacje, którzy zwiększyli liczbę przypadków Covid 19 poprzez zwiększone kontakty społeczne i wyjazdy zagraniczne, powinni się zebrać. Ogólny wyrok, który dotyczy całej kohorty wiekowej.

Młody jako przegrany społeczny

Młodzi już nie rozumieją świata. Brak spotkań z przyjaciółmi od miesięcy, brak prywatności, brak samostanowienia, a dziś, pomimo blokady, nauki w domu i deprywacji, młodzi są wkrótce postrzegani jako wróg narodu. Dla młodych ludzi kontakty społeczne to nie tylko sposób na spędzanie czasu, ale także decydujący wpływ na własną tożsamość z psychologicznego punktu widzenia rozwojowego.

Psycholog Brigitte Sindelar wyjaśnia, jak ważne są przyjaźnie dla młodych ludzi: „Faza„ wyłaniającej się dorosłości ”to faza przejścia od okresu dorastania do dorosłości, to znaczy między 18 a 20 rokiem życia. Wyznaczanie kursu w dorosłym życiu w celu ugruntowania własnej tożsamości i pozycji we wspólnocie, dlatego życie społeczne młodych ludzi jest silnie ukierunkowane na rówieśników, z którymi czują się ściśle związani, ponieważ mają do spełnienia podobne zadania życiowe. ” Młodzi ludzie stracili swoją grupę rówieśniczą w wyniku kryzysu związanego z koroną, a smartfony nie mogą zastąpić tego bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami. „Grupa rówieśnicza jest niezbędna do oddzielenia się od rodziców. To przestrzeń odrębnego świata społecznego, do którego rodzice nie mają dostępu. Młodzi ludzie zostali zatrzymani i zahamowani w radzeniu sobie z rozwojowym zadaniem autonomii i wrócili do wcześniejszych etapów rozwoju. i to niespodziewanie, nieprzygotowani i bez wpływu na to, ”wyjaśnia Sindelar.

Ponadto odwołano najważniejsze wydarzenia, takie jak ceremonia ukończenia szkoły. „To są nieodwracalne straty. W trakcie dorastania odbywają się uroczystości, które stanowią rodzaj rytuału, który oznacza koniec pewnego etapu życia i początek nowego etapu życia: na przykład ceremonia ukończenia nauki zawodu, ceremonia ukończenia szkoły, wyjazd dyplomowy, ceremonia ukończenia szkoły”, więc psycholog. Młodzi ludzie bardzo boją się utraty poczucia przynależności.