Aylardır arkadaşlarla buluşmak yok, mahremiyet yok, kendi kaderini tayin etmek yok ve bugün, kilitlenmeye, evde eğitime ve yoksunluğa rağmen, gençler kısa sürede ulusun düşmanı olarak görülüyor.

Aylardır arkadaşlarla buluşmak yok, mahremiyet yok, kendi kaderini tayin etmek yok ve bugün, kilitlenmeye, evde eğitime ve yoksunluğa rağmen, gençler kısa sürede ulusun düşmanı olarak görülüyor.

Aylardır arkadaşlarla buluşmak yok, mahremiyet yok, kendi kaderini tayin etmek yok ve bugün, kilitlenmeye, evde eğitime ve yoksunluğa rağmen, gençler kısa sürede ulusun düşmanı olarak görülüyor.

Tüm yaş grubunu etkileyen genel bir değerlendirme.

Sosyal bir kaybeden olarak genç

Gençler artık dünyayı anlamıyor. Aylardır arkadaşlarla buluşmak yok, mahremiyet yok, kendi kaderini tayin etmek yok ve bugün, kilitlenmeye, evde eğitime ve yoksunluğa rağmen, gençler kısa sürede ulusun düşmanı olarak görülüyor. Gençler için sosyal ilişkiler sadece zaman geçirmenin bir yolu değil, aynı zamanda gelişimsel psikolojik bir bakış açısıyla kendi kimlikleri üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir.

Psikolog Brigitte Sindelar, arkadaşlıkların gençler için ne kadar önemli olduğunu şöyle anlatıyor: “‘Yetişkinliğin ortaya çıkması’ aşaması, ergenden yetişkine geçiş aşamasıdır, yani yaklaşık 18 ile 20 yaş arası. Zaman, yönelimle ilgilidir ve Kendi kimliklerini ve toplumdaki konumlarını pekiştirmek için kendi yetişkin yaşamlarında rotayı belirlediklerinden, gençlerin sosyal yaşamları, yerine getirmeleri gereken benzer yaşam görevlerine sahip oldukları için yakından bağlı hissettikleri akranlarına yöneliktir. ” Gençler, Corona krizi nedeniyle akran gruplarını kaybetti ve akıllı telefonlar, akranlarıyla bu doğrudan temasın yerini alamaz. “Akran grubu, ebeveynlerden ayrılmak için vazgeçilmezdir. Ebeveynlerin erişemeyeceği ayrı bir sosyal dünyanın alanıdır. Gençler durdurulmuş ve özerklik gelişimsel göreviyle başa çıkmada engellenmiştir ve gelişimin daha önceki aşamalarına geri atılmıştır. ve beklenmedik bir şekilde, hazırlıksız ve onların üzerinde herhangi bir etkisi olmadan, “diye açıklıyor Sindelar.

Ayrıca mezuniyet töreni gibi merkezi etkinlikler iptal edildi. “Bunlar telafi edilemez kayıplardır. Büyüme sürecinde, bir yaşam evresinin sonunu ve yeni bir aşamanın başlangıcını gösteren bir tür ritüeli temsil eden şenlikler vardır: örneğin çıraklık mezuniyet töreni, mezuniyet töreni, mezuniyet gezisi, mezuniyet töreni”, yani psikolog. Gençler aidiyet duygularını kaybetmekten korkuyorlar. Psikoloğa göre bu korku aslında hissedilebilir. Buna karşılık, bu yaşta kişi korona enfeksiyonu riskini de kabul eder: “Ait olmama hissinden daha az tehditkar görünüyor. Gençler sosyal olarak yalnızlık risk grubuna dahil, bunu biliyorlar.”

Sorumsuz olduğu için şeytanlaştırılan bu tutum, öncelikle erkek çocukların önceki yaşam deneyimleriyle ilgilidir. “Hastalıklı gençlerin deneyimi, genellikle hastalığın zamanla sınırlı ve iz bırakmadan geçen bir şey olduğudur. İnsan, geçmişinden geleceğin ne olacağına dair sonuçlar çıkarır. Bu nedenle genç, böyle kalmasını bekler. ‘ Corona’nın şiddetli seyri, kendilerini değil diğer ‘yaşlı insanları’ da etkiliyor – yakın zamana kadar bunu böyle duymuşlardı. ” Korona krizinin gençler üzerindeki sonuçları küçümsenmemelidir: Travma sonrası stres bozukluğu, anksiyete bozukluğu, psikosomatik semptomlar, performans ve ilişki bozuklukları, Brigitte Sindelar tarafından olası uzun vadeli psikolojik sonuçlar olarak adlandırılmaktadır.betboo giriş

Bu kadar küçümsenen şeyin tam olarak erkek çocukların sosyal yaşamları olması bir paradokstur. “Kendi esnekliğiniz, yani duygusal strese karşı direnç ne kadar düşükse, etkiler o kadar büyük ve kalıcı olacaktır. Psikoterapötik desteğe önemli ölçüde artan bir ihtiyaç beklemeliyiz. Psikoterapi merkezimizde bununla zaten karşı karşıyayız.”

Gece gastronomisine ölüm darbesi

Corona önlemlerinin sonsuzluğu ve öngörülemezliği, yasadışı olarak düzenlenen partilerin artmasına neden oldu ve bunlar, oğlanların ve yemek endüstrisinin itibarını daha da kötüleştirdi. Sosyal alışveriş için hemen hemen hiç fırsatın olmadığı kırsal alanlarda (belki yerel han dışında), araba kullanan gençler kilitlenmeden aylar sonra hala otoparklarda buluşuyor. Mesafe kuralları ve maske gerekliliklerine uyulsa bile, polis genellikle küçük grupları yeniden dağıtmak için oradadır, Braunau bölgesinden gençleri bildirin. Mülke zarar verme davalarıyla tehdit edildiler. Zararsız gençler suçlu muamelesi gördüklerinden daha güvensizler.

Ek olarak, bütün bir endüstri sistematik olarak aç bırakılıyor. Müzisyenler, etkinlik organizatörleri, kulüpler, ses ve ışık teknisyenleri, fotoğrafçılar ve diğer birçok serbest meslek sahibi insan varoluşsal korkulardan şikayet eder ve kendilerini terk edilmiş hissederler. Bu nedenle, gece ikramları için sabit maliyet sübvansiyonu, çoğu kişi için çok geç verilen küçük bir tavizdir. Birçoğu, sorunun (yani herhangi bir güvenlik konsepti olmayan yasadışı partiler) hala kökünden çözülmediği gerçeğini eleştiriyor.

Frederika Ferková, cinsel azınlıklar için önemli ve güvenli yerler olan Viyana’daki “seks-pozitif partilerin” “ev yapımı” tekno kolektifinin bir üyesi ve ortak düzenleyicisidir. Her şeyden önce, Avusturya dostluk ekonomisini kınıyor, bu da Viyana’da Tuna Adası Festivali gibi etkinliklerin en azından farklı bir biçimde gerçekleşebileceği ve bağımsız kulüplerin kapalı kalması gerektiği anlamına geliyor. “Şnitzel kuponları için para vardı, ancak kulüpler ve organizatörler için değil. Bildiğimiz şey: Güvenli bir şekilde kutlamak istiyorsanız, açık havada kutlamalısınız. Avusturya yazı kısa. Kültür yazının bir parçası olan 800 etkinlik ve bağımsız organizatör sahnesinin Tuna Adası Festivali misafirleri cezbetmiyor. Ayrıca konuklara her şeyin her zaman ücretsiz olduğunu öğretir. Ve tabii ki şehir yönetimi seçim yılında stratejik olarak iyi açık hava mekanları güvence altına aldı. Ücretsiz etkinlik organizatörü sahnesi ne yazıldı ne de soruldu, “dedi 28 yaşındaki.

Ayrıca ilginç:

Teşvik Raporu – Zaman neden şimdi bu kadar hızlı geçiyor?

Organizatöre göre, bu, belediye binasıyla iyi bir bağlantısı olan sanatçıların performans sergileyip para kazanmalarına izin verilirken diğerleri parmaklarının arasından baktığı izlenimini bırakıyor. “Ne bir oyuncu seçimi ne de herhangi bir şekilde katılım vardı. Bu beni delice kızdırıyor, çünkü yalan söylüyor ve Corona’dan beri Viyana’daki bu kültüre yönelik bu” yukarıdan aşağıya “yaklaşımı görmediniz.”

O da gençlerin anlayış eksikliğini ve hükümetin körlüğünü eleştiriyor. Tatilden dönen gençlerin artan sayıdaki vakalarını cahil önlemlerin mantıksal bir sonucu olarak görüyor. “Dışarı çıkmak sadece içki içmek ve kaçmakla ilgili değildir. Dışarı çıkmak büyük bir sosyal ve kültürel etkiye sahiptir. O yaşta, örneğin artık yeni insanlarla tanışmak zorunda olmayan bir baba veya emekliye göre farklı sosyal ihtiyaçlarınız vardır. kafe veya müze hala açık, sosyal ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Gençler yapamıyor. “

Bütün bir endüstri geçim kaynaklarından ve genç nesil deneyimlerinden mahrum bırakılıyor. Ferková, “Hepimiz, gençliğin, o festivalin, bir partide yaptığınız tek hatanın hatıralarına sahibiz. Bunun kimliğimiz için ne kadar önemli olduğunun farkında değiliz” diyor. Oğlanların ve akıllı telefonlarının da azarlandığını kibirli buluyor. “Yakın gelecekte gençliğe ve akıllı telefonlara olan tutkusuna öfkelenen yaşlı bir adamın yazdığı bir makaleyi okumak zorunda kalırsam, o zaman tamamen çıldırırım. Gençler için hayat sadece çevrimiçi olarak ve uygulamalarda gerçekleşir. TikTok gibi ebeveynlerin olmadığı yerde. Başka nereye gitmeleri gerekir? “

Hırvatistan’ın olumsuz örneği

Gençlerin ihtiyaçlarının cehaleti, birçoklarının Hırvatistan’a “buhar atmak” için gitmelerinin nedenlerinden biri. “Hırvatistan’da – diğer birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi – Avusturya’nın aksine kulüpler açıldı. Benim için gençlerin bu fırsatı değerlendirip bir kulübü ziyaret etmesi tamamen mantıklı. Özellikle federal bir başkentten değilse ve bu yüzden açık hava etkinliklerinin tadını bile çıkaramazsınız, “diyor organizatör.

İyi düşünülmüş bir güvenlik konsepti, bu ülkede güvenli kutlamaları da mümkün kılabilir. “Elbette, kulüp açılışları yalnızca bir güvenlik konseptiyle gerçekleşmelidir. Bu bağlamda, Hırvatistan’ı eleştirmek gerekir, kesinlikle genç yetişkinler değil. Ayrıca, bu sadece federal hükümetin ve federal devletlerin gençlerin çıkarlarını sürekli olarak görmezden gelmelerinin bir sonucudur.”

Ancak Ferková, Hırvatistan’dan olumsuz örneklerin neden olduğu kulüp açılışlarından duyulan korkunun farkında. Güvenlik konsepti olmadan açılan veya yetersiz kontrol edilen kulüpleri eleştiriyor. Ancak özellikle kulüpler, koşulları daha sıkı bir şekilde izlemek için gerekli kapasiteye sahiptir. “Bir olasılık, girişte bir sıra oluşmayacak şekilde giriş aralıkları tasarlamak olabilir. Girişte kimlik, telefon numarası ve kayıt adresini sorardım, böylece acil bir durumda herkesle hızlı ve her şeyden önce güvenilir bir şekilde iletişime geçilebilir.” Ek önlemler olarak aşırı kalabalık kulüpler, girişte sıcaklık ölçümleri ve dans pistinde bir maske olmamasını öneriyor. Diğer organizatörler de yaratıcıydı, ancak duyulmamıştı. “Organizatör Gerald van der Hint, Viyana kulübü ‘Grelle Forelle’ ile birlikte, bugüne kadar herhangi bir siyasi veya kamuoyu ilgisini çekmeyen çok sayfalı bir konsept geliştirdi. Yani, hafif, basitçe aptalca ifade etmek gerekirse, çünkü şu anda teması olmayan ve olmayan özel partiler var. tüm güvenlik kavramları gerçekleşir “, diyor Ferková. Bu güvenlik eksikliği sadece korona vaka sayısı açısından olumsuz bir etkiye sahip olamaz. Organizatör, kontrol eksikliği nedeniyle cinsel saldırı ve hırsızlıkların daha sık meydana gelebileceği konusunda uyarıyor.

Yararlı çözümler bulun

Gece ikramının aylardır görmezden gelinmesi ve hala görmezden gelinmesi sorunu uzun süre çözmüyor. Tam aksine. Yasadışı olayları teşvik eder ve yetersiz hijyen önlemleri nedeniyle bulaşmayı artırır. Ferková, gençlerin bu tür partilerde isteyerek mesafelerini koruduğundan şüphe ediyor: “Kişinin mesafesini korumak yanıltıcıdır ve bağımsız olarak algılanmaz. Özellikle henüz rutin olmadığında. Maske takmak mümkün, bunu defalarca gördüm. Ama biri için Rutin hale gelene kadar önlemlere uyumu sağlayan güvenlik ve çalışanlar olacaktır. ” Kesin olan bir şey var: yakın zamanda normale dönmeyecek. Bu nedenle uzun vadeli çözümler bulmak, cahil bir yasaklama kültürünü teşvik etmekten ve gençleri kriminalize etmekten daha iyi olacaktır.

Bu makale ilk olarak News’un basılı baskısında (35/2020) yayınlandı!

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Artan korona vakaları karşısında ergenler ve genç yetişkinler yeni düşman haline geliyor. Bu neslin neden kutlama, arkadaşlık ve özgürlük hakkı var ve neden ihtiyaçlarının ciddiye alınması gerekiyor?

Viyana Tuna Kanalı’ndaki yaşam yine M.Ö. gibi geliyor: “Koronadan Önce”. Barlardaki kutulardan müzik duyulabilir, flört ve su sıçraması içilebilir. Kalabalıklar gezinti yolunda yürüyor. Büyük bir gayretle öndeki kişiye veya öndeki kadına bir metrelik mesafe elde edilir. Bazen iki, üç veya dört kişilik gruplar halinde oturursunuz. Şunu söyleyebilirsiniz: gençler hala bir şekilde bu kayıp yazın son günlerinin tadını çıkarmak istiyor.

Bu konu doğrultusunda:

Gençler Corona ile böyle başa çıkıyor – bir anket

Rudi Anschober, Sağlık Bakanı, yeniden canlanan bu yaşama sevincine 18 Ağustos’ta Twitter üzerinden büyük bir engel koydu: “Kendinizi toplayın ve sorumluluk alın!”, Diye azarladı Rudi Anschober. Ona göre, artan sosyal temaslar ve yurtdışı gezileriyle Covid 19 vaka sayılarını yeniden artıran ortalama 23,5 yaşındaki tatilciler erkeklerin kendilerini bir araya getirmeleri gerekiyor. Tüm yaş grubunu etkileyen genel bir değerlendirme.

Sosyal bir kaybeden olarak genç

Gençler artık dünyayı anlamıyor. Aylardır arkadaşlarla buluşmak yok, mahremiyet yok, kendi kaderini tayin etmek yok ve bugün, kilitlenmeye, evde eğitime ve yoksunluğa rağmen, gençler kısa sürede ulusun düşmanı olarak görülüyor. Gençler için sosyal ilişkiler sadece zaman geçirmenin bir yolu değil, aynı zamanda gelişimsel psikolojik bir bakış açısıyla kendi kimlikleri üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir.

Psikolog Brigitte Sindelar, arkadaşlıkların gençler için ne kadar önemli olduğunu şöyle anlatıyor: “‘Yetişkinliğin ortaya çıkması’ aşaması, ergenden yetişkine geçiş aşamasıdır, yani yaklaşık 18 ile 20 yaş arası. Zaman, yönelimle ilgilidir ve Kendi kimliklerini ve toplumdaki konumlarını pekiştirmek için kendi yetişkin yaşamlarında rotayı belirlediklerinden, gençlerin sosyal yaşamları, yerine getirmeleri gereken benzer yaşam görevlerine sahip oldukları için yakından bağlı hissettikleri akranlarına yöneliktir. ” Gençler, Corona krizi nedeniyle akran gruplarını kaybetti ve akıllı telefonlar, akranlarıyla bu doğrudan temasın yerini alamaz. “Akran grubu, ebeveynlerden ayrılmak için vazgeçilmezdir. Ebeveynlerin erişemeyeceği ayrı bir sosyal dünyanın alanıdır. Gençler durdurulmuş ve özerklik gelişimsel göreviyle başa çıkmada engellenmiştir ve gelişimin daha önceki aşamalarına geri atılmıştır. ve beklenmedik bir şekilde, hazırlıksız ve onların üzerinde herhangi bir etkisi olmadan, “diye açıklıyor Sindelar.

Ayrıca mezuniyet töreni gibi merkezi etkinlikler iptal edildi. “Bunlar telafi edilemez kayıplardır. Büyüme sürecinde, bir yaşam evresinin sonunu ve yeni bir aşamanın başlangıcını gösteren bir tür ritüeli temsil eden şenlikler vardır: örneğin çıraklık mezuniyet töreni, mezuniyet töreni, mezuniyet gezisi, mezuniyet töreni”, yani psikolog. Gençler aidiyet duygularını kaybetmekten korkuyorlar.